Spring 2022





Boys - Grade K


Regular Season 1st Place - Cyclones 7-1
Champion - Cyclones - Thomas Newell, Jack Quinn, Leo Quinn, Hank Roth
2nd Place - Mini Bulls
MVP - Alex Zufall - Honey Badgers
Most improved - Liam Matakovic - Ninja Lightning Bolts
Defense - Michael Shea - Mini Bulls
Scoring - Jack Quinn - Cyclones











Girls - Grades K-1 Division

Regular Season 1st Place - Rainbow Unicorns: 7-1
Champion - Hot Dogs - Noelle Adams, Knight Barber, Avery Carpenter, Caroline Swank
2nd Place - Golden Sloths
MVP - Avery Carpenter - Rainbow Unicorns
Most improved - Josephine Fitzgerald - Shooting Stars
Defense - Knight Barber - Rainbow Unicorns
Scoring - Avery Carpenter - Rainbow Unicorns









​Boys - Grade 1 Division

Regular Season 1st Place - Pythons: 8-0
Champion - Pythons - Henry Auda, Alex Diehl, Camden Jackson, Gavin Meyer
2nd Place - Wolverines
MVP - Henry Auda - Pythons
Most improved - Brooks Kelley - Bucks
Defense - Lincoln Hoss - Snakes
Scoring - Henry Auda - Pythons







Girls - Grade 2 Division

Regular Season 1st Place - Washington Wizards: 10-0
Champion - Washington Wizards - Fallon Earnest, Teagan Earnest,

Eva Kelley, Eloise McGarvery
2nd Place - Storm
MVP - Avery Carpenter - Rainbow Unicorns
Most improved - Josephine Fitzgerald - Shooting Stars
Defense - Knight Barber - Rainbow Unicorns
Scoring - Avery Carpenter - Rainbow Unicorns






Boys Grade 2 Division


Regular Season 1st Place - Cobras: 9-1
Champion - Cobras - Graham Fitzgerald, Evan Geiger,

Mikey Hall, Tommy Hall, Will Zufal.

2nd Place - Shadows
MVP - Graham Fitzgerald - Cobras
Most improved - Michael Hall - Cobras
Defense - Cole Darmstadter - Tigers
Scoring - James Phillips - Shadows









Girls - Grade 3 Division

Regular Season 1st Place - We Love Goggles: 9-1
Champion - Fierce Five - Maya Baxter, Colette Cox, Olivia Crouch,

Lorelei Goodwillie, Lily Voorhees
2nd Place - Greeley Girls
MVP - Anna Drew - Speedy Cheetos
Most improved - Lily Voorhees - Fierce Five
Defense - Nora Martay - Greeley Girls
Scoring - Emma Weinlader - We Love Goggles










Boys - Grade 3 Division


Regular Season 1st Place - Blitzers: 10-0
Champion - Blitzers - Conor Carroll, Henry Long, Connor Page,

Mason Stecko, John Sylvester
2nd Place - Fireballs
MVP - Mason Stecko - Blitzers
Most improved - Charles Jordan - Wild Dogs
Defense - John Sylvester - Blitzers
Scoring - Mason Stecko - Blitzers









Boys - Grade 4 Division


Regular Season 1st Place - Ballers: 10-0
Champion - Glencoe West - Charlie Oppenheim, Charlie Rinkov,

Boden Robbins, Peter Sullivan

2nd Place - Fighting Dolphins
MVP - Charlie Fitzgerald - Mambas
Most improved - Nathan Uhn - Wolf Fang
Defense - Jack Hevner - Dunking Donuts
Scoring - Charlie Fitzgerald - Mambas







Girls - Grades 4-5 Division

Regular Season 1st Place - Knuckles: 9-1
Champion - Knuckles - Caroline Greene, Mairead Jensen, Mae Loesel,

Katie Mackinnon, Elanor Peyton, Kinsley Straitiff

2nd Place - Pizza
MVP - Mairead Jensen - Knuckles
Most improved - Sonam Kotte - Pizza
Defense - Caroline Phillips - Pizza
Scoring - Kaitlyn Smyth - Bulldogs








Boys and Girls - Grade 5 Division


Regular Season 1st Place - KFC's: 10-0
Champion - Champions - Kona Basile, Xavier Little, Nate Shinners, Jake Wald
2nd Place - Da Baby
MVP - Sam Saccaro - Da Baby
Most improved - Nolan Hughes - Da Baby
Defense - Lily Burek - Trevians
Scoring - Sam Saccaro - Da Baby 





​​


Boys - Grade 6 Divison


Regular Season 1st Place - Timberwolves: 10-0
Champion - Quendales - Kamran Boots, Kip Farrell, Eli Kinzelberg,

Brody Lutz, Kellan Mazur, Henry Sims
2nd Place - Timberwolves
MVP - Peder Hansen - Timberwolves
Most improved - Bennett Koster - Lucky Charms
Defense - Kip Farrell - Quendales
Scoring - Peder Hansen - Timberwolves





Boys - Grades 7-8 Division


Regular Season 1st Place - Team 61: 8-2
Champion - Team 61 - Leo Appel, Max Drees, William Levy,

Ryan Longstreth, Zach Myers
2nd Place - 0-10
MVP - Benjamin Hamm - 0-10
Most improved - Aiden Darnieder - The 57
Defense - Luke Hales - Johnny Depp
Scoring - Zach Myers - Team 61




Fall 2021




Boys - Grades K-1 Division


Regular Season 1st Place - Skulls 10-0
Champion - Skulls - Campbell Rudy, Brayden Stecko, Oliver Kaman, Nate Wieden
2nd Place - Dream Team
MVP - Campbell Rudy - Skulls
Most improved - Emmett Korelitz - Pokemon
Defense - Brendan Fitzpatrick - Wolverines
Scoring - Campbell Rudy - Skulls - 7.6ppg





Boys + Girls - Grade 2 Division


Regular Season 1st Place - Shadows (Dunkin Dudes): 10-0
Champion - Cobras - Graham Fitzgerald, Evan Geiger, Will Zufall,

Tommy Hall, Michael Hall
2nd Place - Shadows (Dunkin Dudes)
MVP -  James Phillips - Shadows (Dunkin' Dudes) 
Most improved - Will Zufall - Cobras
Defense - Graham Fitzgerald - Cobras
Scoring - James Phillips - Shadows (Dunkin' Dudes) - 9.1ppg






Boys + Girls - Grade 3 Division


Regular Season 1st Place - Chunky Hot Dogs: 10-0
Champion - Chunky Hot Dogs - Jackson Smith, Chase Coleman,

Ben Roberts, Anderson Burek, Peter Goel
2nd Place - Hurricanes
MVP -  Anderson  Burek - Chunky Hot Dogs
Most improved - Brayden Persky - Sun Devils
Defense - Mason Stecko - Hurricanes
Scoring - Anderson  Burek - Chunky Hot Dogs - 8.6ppg




Boys - Grade 4 Division


Regular Season 1st Place - Splashers: 10-0
Champion - L.A. Twinkies - Michael Ambrosino, Brendan McNelley,

William Levi, Jackson Jerome
2nd Place - Big Shots
MVP -  Fadel Mikati - Splashers
Most improved - Charlie Steingo - Hello Sixers 2.0
Defense - Cameron Orzoff - Big Shots
Scoring - Fadel Mikati - Splashers - 13.0ppg




Girls - Grades 4-5 Division


Regular Season 1st Place - Dragons: 8-2
Champion - Dragons - Caroline Phillips, Katie MacKinnon,

Leisel Slee, Eleanor Peyton, Mairead Jensen, Kinsley Straitiff
2nd Place - Lazer Cats
MVP -  Maya  Alford - Lazer Cats
Most improved - Grace Mueller - Flaming Fire Balls  
Defense - Caroline Phillips - Dragons
Scoring - Maya  Alford - Lazer Cats - 7ppg





Boys + Girls - Grade 5 Division


Regular Season 1st Place - Swish Quad: 10-0
Champion - Swish Squad- Deven Raval, Landon Ginsberg,

Jack Roberts, Reid Householder, Tyson Adrianopoli, Brady Moritz
2nd Place - Fireballs
MVP - Sam Saccaro - Fireballs
Most improved - Gordie Resis - Nugeeeeees  
Defense - Catherine Shean - The Girls
Scoring - Leo Waslin - Fried Chicken - 11.2ppg



Boys - Grades 6-7 Divison


Regular Season 1st Place - Shaqtin: 10-0
Champion - Goon Squad - Max Fata, Brock Beeler, Owen Foster,

Ford Ross, Cullen Hughes
2nd Place - Snappers
MVP - Jonathan Jaworski - Travvy Patty
Most improved - Alexander Fairchild - Tiny Dakota
Defense - Tyler VanderKamp - Snappers
Scoring - Jonathan Jaworski - Travvy Patty - 18.6ppg





Boys - Grade 8 Division


Regular Season 1st Place - Air Ball Elite: 10-0
Champion - Big Baller Company - Brydan Dohnal,

Danny Houlihan, Jack Mullman, Emmett Koshkarian, Will Peters
2nd Place - Snappers
MVP -  MJ  Burns -  Air Ball Elite
Most improved - Robbie  Streicker - Bulls
Defense - Maks DePalo - Air Ball Elite
Scoring - Maks DePalo - Air Ball Elite - 19.9ppg

Winter 2021




Boys and Girls - Grades K-1 Division


Regular Season 1st Place - Thunder 8-0
Champion - Thunder - Henry Auda, Alex Diehl, Camden Jackson, Gavin Meyer.
2nd Place - Bulls
MVP - Emmett Korelitz - Bulls
Most improved - Davis Martin - Shooting Basketballs
Defense - Camden Jackson - Thunder
Scoring - Harrison Mulas - Little Ballers





Boys + Girls - Grade 2 Division


Regular Season 1st Place - Cobras: 8-0
Champion - Cobras - Graham Fitzgerald, Evan Geiger,

Mikey Hall, Tommy Hall, Will Zufal.

2nd Place - Nets
MVP - Will Zufall - Cobras
Most improved - Campbell Rudy - Skulls
Defense - Catherine Kustok - Nets
Scoring - Catherine Kustok - Nets






Boys - Grades 3-4 Division


Regular Season 1st Place - No Names: 8-0
Champion - No Names - Jake Levin, Fadel Mikati,

Cameron Orzoff, Charlie Rinkov
2nd Place - Coordinated Cuckoos
MVP - Cameron Orzoff - No Names
Most improved - Charlie Steingo - Coordinated Cuckoos
Defense - John Sylvester - Hurricanes
Scoring - Gregory Krivickas - Coordinated Cuckoos







Boys - Grades 5-6  Division


Regular Season 1st Place - Chicago Fire: 8-0
Champion - Chicago Fire - Liam Bowie, David Iorio, Bennett Koster,

Stribling Koster, Julian Norton, Avery Oppenheim.
2nd Place - Big Ten All Day
MVP - Christopher Colville - Big Ten All Day
Most improved - Julian Norton - Chicago Fire
Defense - Kona Basile - Pythons
Scoring - Julian Norton - Chicago Fire





Boys - Grades 7-8 Division


Regular Season 1st Place - Bruins: 8-0
Champion - Bruins - Enzo D’Andrea, Luke Hales, Nate Kim, Max Lee

2nd Place - 50 Cent
MVP - Enzo D'Andrea - Bruins
Most improved - Donsley Lyman - Sweaty Whales
Defense - Mike Murphy - Gingerbread Men
Scoring - Enzo D'Andrea - Bruins





​​
Girls - Grades 1-2 Divison


Regular Season 1st Place - Dragons: 7-1
Champion - Jr. Lazer Cats - Rakhi Alford, Lola Parr
Alice Shane, Evie Keen, Ellie Augustine

2nd Place - Dragons
MVP - Locklyn Gemp - Dragons
Most improved - Frankie Gilhooly - Team Fox
Defense - Lola Parr - Jr. Lazer Cats
Scoring - Maya Grandis - Dragons





Girls - Grade 3 Division


Regular Season 1st Place - Red Hawks: 7-1
Champion - Strikers - 
Isla Driscoll, Elise golden, Maeve Haravon,

Riley Jenkins, Annie O’Conner
2nd Place - Red Hawks
MVP - Elise Golden - Strikers
Most improved - Charlotte Durkin - Spicy Tacos
Defense - Meg O'Connor - Red Hawks
Scoring - Elise Golden - Strikers








Girls - Grades 4-5 Division

Regular Season 1st Place - Hot Dogs: 8-0
Champion - Hot Dogs - Annie O'Keefe, Lila Bryne, Kate Gustafson
Mae Loesel, Sophia Petri
2nd Place - Girl Squad
MVP - Liesel Slee - Girl Squad
Most improved - Scarlet Knowland - Sussy Goats
Defense - Annie O'Keefe - Hot Dogs
Scoring - Liesel Slee - Girl Squad