3 Black


Head Coach: Keith Sibert


Practice Schedule
First Practice 11/11
Mondays and Wednesdays 4:30-5:50pm (GES)


Game Schedule
League Play
Evanston Co-Ed League

plus additional scheduled games
Schedule TBA

Ryan Culbertson
Ethan Hoffenberg
Bennet Hilbert
Ethan Goldman
Asher Cornwell
Alex Borders
Henry Lieberman


5 Yellow


Head Coach: Wes Baker


Practice Schedule
First Practice 11/12
Tuesdays and Thursdays 5-6:25pm (AWS)

Game Schedule

League Play
Evanston League
plus 1-2 tournaments
Schedule TBA


Michael Zhao
Josh Buckley
Ziv Frydman
Jake LaCosse
Declan Omeara
Liam Quish
Asher Rexing
Colten Roution
Seunghun Shin
Andrew Vankula



3 Yellow 


Head Coach: Keith Sibert


Practice Schedule
First Practice 11/11
Mondays and Wednesdays 4:30-5:50pm (GES)

Game Schedule

League Play
Evanston Co-Ed League
plus additional scheduled games
Schedule TBA


Emilio Martinez
Charlie Fitzgerald
Charlie Steingo
Nico Pellegrino
Xavier Little
Johannes Tromp
Ben Tromp


5 White


Head Coach: Joe Maietta


Practice Schedule

First Practice 11/12
Tuesdays and Thursdays 7:50-9:15pm (AWS)


Game Schedule
League Play
Play Hard Hoops Games on the Weekend
1-2 Tournaments
Schedule TBA


Jacob Carrasquillo
Will Davenport
Ryan Ritchie
Colin Kelly
Colin Norton
Jack Parks
Nick Danielsen
Gordon Evans
Henry Hoffmeister
Sam Weinstein

Practice Locations


Avoca West South Gym (AWS)

235 Beech Dr. Glenview


Greeley Elementary School (GES)

275 Fairefiew Ave. Winnetka


Winnetka Community House (WCH)

620 Lincoln Ave. Winnetka

3 White


Head Coach: Martin Freeman


Practice Schedule 
First Practice 11/11
Mondays and Wednesdays 5:50-7:15PM (GES)


Game Schedule
League Play
Play Hard Hoops Games on the Weekend
1-2 Tournaments
Schedule TBA


Max Head
Mac Greene
Luke Shugrue
Matt Nisbet
Tradd Singer
Joey Hayes
Logan Blake
Deven Raval

5 Black


Head Coach: Wes Baker


Practice Schedule
First Practice 11/12
Tuesdays and Thursdays 5-6:25pm (AWS)

Game Schedule

League Play
Play Hard Hoops Games on the Weekend.
1-2 Tournaments

Schedule TBA


Aadil Lalani
Glen Cast
Petros Varvitsiotis
Devlin Lietzau
Devin Gibori
Max Jacobs
Benjamin Heitner
William Hart
Christian Ballester

Cole Sekulic

4 Green


Head Coach: Brendan Kolton


Practice Schedule
First Practice 11/12
Tuesdays and Thursdays 6:25-7:50pm (AWS)


Game Schedule
League Play
NSBL Games on the Weekend. 
Schedule TBA

Ben Gold
Nate Gold
Matthew Lampe
Sebastian Mundzic
Alan Tackbary
Paul Liang
Clayton Balch
Tyler Leonard
Ben Plawsky

Graham Rose

3 Green


Head Coach: Keith Sibert


Practice Schedule

First Practice 11/11

Mondays and Wednesdays 5:50-7:15PM (GES)


Game Schedule

League Play

NSBL Games on the Weekend.

Schedule TBA


Tyson Adrianopoli
Gordie Resis
Jack Roberts
Reid Householder
Matthew Pawasarat
Brady Moritz
Landon Ginsberg
William Babolea
Leo Waslin
Kona Basile



5 Green


Head Coach: Wes Baker


Practice Schedule
First Practice 11/12
Tuesdays and Thursdays 7:50-9:15PM (AWS)

Game Schedule
League Play
NSBL Games on the Weekend. 
Schedule TBA

Harry Resis
Tyler VanderKamp
Elias Fleming
Will Miller
Keller Karnes
Trevor Chung
Owen Adrianopoli
Simon Stoltz
Brady Tuma
Benjamin Hamm



4 White


Head Coach: Joe Maietta


Practice Schedule
First Practice 11/12
Tuesdays and Thursdays 6:25-7:50pm (AWS)


Game Schedule
League Play
NSBL Games on the Weekend. 
Schedule TBA

Lincoln Assouad
James Beagen
Neil Dennis
Brandon Leinberger

Griffin Liker
Liam Bowie
Owen Johnson


Wilmette Wolves

Rosters and Schedules